realizacja projektu ekozofia

Skrótowo o tym, jak idzie realizacja projektu – mniej oficjalnie

 30.07.2018

Głęboko wierzyliśmy, że kiedyś nadejdzie ten dzień, w którym nasze plany, marzenia będą miały szansę się urzeczywistnić – marzenia o wybudowaniu nowoczesnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego dla dzieci, młodzieży i dorosłych osób z wieloraką niepełnosprawnością, dostosowanego do ich potrzeb i możliwości. Moment ten w końcu nastał dzięki zaangażowaniu i wsparciu pani Sylwii Cieślar – Wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Śląskiego – otrzymaliśmy środki finansowe z PFRON-u w wysokości 2 225 551,25 zł na realizację pierwszego etapu naszej inwestycji.

Obecnie nie posiadamy własnego lokum, a wynajmowane przez nas pomieszczenia nie są w pełni dostosowane do potrzeb naszych wychowanków. Nowy ośrodek, położony w Bażanowicach, zapewni osobom niepełnosprawnym odpowiednie warunki do nauki, wielokierunkowej terapii oraz rehabilitacji. Dzięki pozyskanym funduszom będziemy mogli zaoferować osobom z niepełnosprawnością sprzężoną bogatą ofertę zajęć, specjalistycznych usług i przyjazną atmosferę w nowych, lepszych warunkach.

Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji naszych planów związanych z budową nowego ośrodka oraz wspierali nasze działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Przed nami jeszcze dużo do zrobienia – projekt inwestycyjny zakłada rozbudowę zamku i utworzenie Centrum Kształcenia i Wymiany Doświadczeń „Ekozofia Niepełnosprawnych”, zatem będziemy poszukiwać kolejnych źródeł finansowania, jak również liczymy na Państwa wsparcie.

Zachęcamy do śledzenia naszych poczynań w tym zakresie.


2.09.2015

Nieoficjalnie: wrzesień to miesiąc, w którym powinna zapaść decyzja w sprawie pozwolenia na budowę.


21.08.2015

Minęły już ponad cztery miesiące, Starostwo nadal analizuje dokumenty i prosi o dodatkowe. Nic dziwnego skoro projekt jest tak „skomplikowany”. Skoro z konserwatorem zabytków się udało, ze starostwem też się uda!


01.04.2015

TAK! Stało się! Dziś złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę – dwa kartony dokumentacji, analiz, ekspertyz… Teraz 65 dni – czyli tyle czasu mają urzędnicy na wydanie decyzji. Trzymajcie kciuki!


31.03.2015

Pierwszego kwietnia przewrotnie bo zupełnie poważnie – składamy wniosek o pozwolenie na budowę ośrodka w Bażnowicach (dotyczy działki z tzw. „Zameczkiem”.


27.02.2015

Od ostatniego wpisu minęło sporo czasu, co się działo? Dużo, skoro nie było nawet chwili na wpisy, za nami kolejne konsultacje projektowe z Konserwatorem Zabytków z Bielska i złożenie wniosku o pozwolenie na budowę (działka z „Zameczkiem”), korekty w planach. Do tego dwa wnioski do Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na refinansowanie prac interwencyjnych przeprowadzonych w „oborze” oraz na dofinansowanie kolejnych prac interwencyjnych. Mimo tego, że nic nie widać na zewnątrz, dzieje się wewnątrz. Szczęśliwie „Zameczek” zaczyna być realny, a plan na „oborę” jest w zawieszeniu – bo Gmina Goleszów nadal pracuje nad zmianami w Studium Uwarunkowań Przestrzennych i Planem Zagospodarowania Przestrzennego – to wiąże nam ręce i są powodem do „interwencyjnych prac” w „oborze”.


06.02.2015

Miesięcznik „Głos ekologii” znika na jakiś czas z rynku. Trzymamy kciuki by się znowu pojawił! Tym samym zawieszamy z nimi współpracę.


06.02.2015

Po wczorajszym spotkaniu u Konserwatora zapadła decyzja: projekt budowlany w przyszłym tygodniu trafi do Starostwa i Konserwatora. Wszczynamy procedury zmierzające do uzyskania pozwolenia na budowę. Więcej informacji niebawem


05.02.2015

Wczorajsze spotkanie w bielskiej siedzibie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i ostateczne poprawki w projekcie „Zameczku” – techniczne elementy – mało widoczne, ale istotne – wszak zabytek i Konserwator.


03.02.2015

Małe problemy były z prawidłowym funkcjonowaniem zakładek i niektórych wtyczek na naszej stronie. To też poprawiliśmy, być może jeszcze drobne elementy mogą się Wam ukazać. Pracujemy nad tym 😉


23.01.2015

Jako właściciel obiektu – „obory”, nie ukrywamy tego, ani też stowarzyszenie nie jest osobą prywatną, by nas ukrywać, o czym ten wpis, a o tym tutaj.


20.01.2015

Nominacja dla wiceprzewodniczącej PSOUU Koło w Cieszynie – Elżbiety Waliczek. Walczy ona o tytuł „Lidera roku 2014 w Cieszynie”! Głosować można tutaj.


18.01.2015

Ogromne słowa podziękowania za datki podczas balu! Udało się zebrać łącznie 17 168,50 zł.


17.01.2015

Sala na bal gotowa! Zaczynamy o 19:00 i zbieramy na szczytny cel!


08.01.2015

Skoro architekci już dopinają cały projekt można „zapuścić” render na panoramę. Brzmi tajemniczo? Niebawem się wyjaśni.


31.12.2014

Wam i sobie życzymy spełnienia najskrytszych marzeń – naszym marzeniem jest ruszenie z budową w 2015 roku, a Waszym? Mamy nadzieje, że niebawem będziemy mieli imponujący prezent dla Was 🙂


23.12.2014

Śledzimy zapowiedzi. Okazuje się, że Komisja Europejska przyjęła już 5 krajowych programów operacyjnych. Program Inteligentny Rozwój oczekuje na taką decyzję. Zakończyły się też negocjacje programów regionalnych (RPO). Komisja sukcesywnie je zatwierdza. Polsce zależy na jak najszybszym przyjęciu wszystkich programów – jeszcze w grudniu lub na początku 2015 r. Natomiast EEA Grants i Norway Grants nadal w próżni…


21.12.2014

Gmina Goleszów nadal aktualizuje Plan Zagospodarowania Przestrzennego, przez co „obory” ruszać nie można. Jedyne co pozostało to łatanie dziur w dachu, to już za nami, XVIII wieczny budynek zabezpieczony przed przeciekami, bo o roztopach nie ma co mówić, śniegu nawet nie ma jak na lekarstwo…


18.12.2014

Ruszamy z blogiem – szybkie wpisy, mniej oficjalne, tak byście wiedzieli, czym żyje projekt na co dzień – że jesteśmy na bieżąco i trzymamy rękę na pulsie!


Translate »